Zelené machové ostrovy sú doslova - tá práva atraktívna a funkčná zeleň do všetkých interiérov. Zelené machové ostrovy sú vyrábané zo stabilizovaného machu. Čiže z kvalitného prírodného machu, ktorý prešiel špeciálnym stabilizačným procesom, vďaka ktorému si dokáže uchovať svoje vonkajšie vzhľadové aj funkčné vlastnosti naozaj dlhodobo. Zelené machové ostrovy neopakovateľným spôsobom oživia každý interiér. Sú krásnou machovou dekoráciou, ktorá dodá interiéru nádych prírody a harmónie.

Zelené machové ostrovy majú potenciál celkom premeniť charakter interiéru. Prírodné materiály – rastliny, kvetiny, stromy, bonsaje a pod., by mali byť neodmysliteľnou súčasťou súkromných objektov – domov, bytov, chát, chalúp, atď., ale aj rôznych komerčných priestorov. Zelené machové ostrovy sú prvkom, ktorý je vyrobený z vysokokvalitného machu, ktorý nie len pôsobí harmonizačne, ale zároveň má množstvo skvelých funkčných vlastností. Veľmi rýchlo si všimnete napríklad lepšiu čerstvosť vzduchu pri dýchaní či zlepšenie tepelno-izolačných vlastností interiéru.

Zelené machové ostrovy – kde všade je možné ich umiestniť?

Zelené machové ostrovy sú označované aj ako atraktívna a funkčná zeleň do všetkých interiérov. Navyše, zelené machové ostrovy sú bezúdržbové. To znamená, že si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť. Aj vďaka tomu sú vhodné do domácností aj do komerčných priestorov, kde nie je potrebné dohliadať na starostlivosť o ne. Zelené machové ostrovy je možné vyhotoviť v rôznych veľkostiach, tvaroch a dizajnoch. Prevedenie zelených machových ostrovov je tak možné prispôsobiť vašim požiadavkám alebo nárokom a potrebám konkrétneho interiéru.

Potrebné je zohľadniť len správnosť ich umiestnenia – miesto, na ktoré budú inštalované. Nie všetky podmienky totiž výrobkom zo stabilizovaného machu vyhovujú. Vo všeobecnosti je možné ich umiestniť na takmer akékoľvek miesto. Pre zabezpečenie čo najdlhšej životnosti zelených machových ostrovov (v priemere zhruba 10 rokov) sa odporúča ich umiestniť mimo vykurovacieho či tepelného zdroja (mimo radiátorov, ohrievačov, klimatizačných jednotiek, krbov a pod.). Taktiež, zelené machové ostrovy nie je vhodné umiestniť do príliš vlhkých priestorov bez odvetrávania, ako napríklad do kúpeľní či na toalety bez odvetrávania.

Zdravý, ekologický a moderný interiér vďaka zeleným machovým ostrovom

Moderný interiér 21. storočia – to je minimalizmus v kombinácii s prírodnými prvkami. Práve zelené machové ostrovy, ako aj zelené machové steny a obrazy, sú jednými z najpoužívanejších interiérových prvkov v súčasnom interiérovom dizajne. Zelené machové ostrovy prepájajú príjemné s užitočným. Aj vďaka svojim izolačným vlastnostiam sú obľúbené aj v nízkoenergetických či pasívnych domoch a stavbách. Rovnako aj v rôznych komerčných priestoroch, v ktorých sa pohybuje množstvo ľudí súčasne.

Zelené machové ostrovy sa hodia do súkromných interiérov aj komerčných priestorov. Sú originálnym doplnkom do hotelov, biznis centier, nákupných centier, wellness, vstupných hál, firiem či kancelárii. Sú doplnkom, ktorý v interiéroch ocení každý. Zdravšie a príjemnejšie prostredie, ktoré vytvárajú pôsobí harmonizačne. Zelená je farbou prírody. Je dokázané, že človek sa pri pohľade na zelenú cíti lepšie, uvoľnenejšie a pokojnejšie. Pohľad na zelené machové ostrovy tak jednoducho neomrzí nikdy.