FBP

Zadajte vyhľadávaný výraz a stlačte ENTER

Často kladené otázky

Nájdete tu odpovede na často kladené otázky týkajúce sa našich produktov. Ak neviete nájsť odpoveď na vašu otázku, neváhajte nás kontaktovať a radi vám pomôžeme.

Nie, stabilizovaný mach nie je živý. Stabilizovaný mach je prírodný mach, ktorý prešiel špeciálnym procesom stabilizácie, aby si zachoval farbu, tvar, mäkkosť a textúru, ale zastavuje jeho biologický rozklad a rast. Počas tohto procesu je mach nasýtený stabilizačným roztokom. Stabilizácia zastaví rast machu a zachová jedinečné vlastnosti machu , bez potreby zavlažovania, alebo ďalšej starostlivosti ako o živú rastlinu.

Chcete vedieť viac?

 

Životnosť stabilizovaného machu závisí od viacerých faktorov, vrátane kvality spracovania a stabilizovania, miesta umiestnenia a starostlivosti. Všeobecne sa však očakáva, že stabilizovaný mach vydrží pomerne dlho - desať aj viac rokov. Správna starostlivosť, ako je udržiavanie optimálnej vlhkosti a chránenie pred priamym slnečným žiarením, prispieva k dlhšej životnosti stabilizovaného machu. Dodávateľ nášho stabilizovaného machu garantuje životnosť 10 rokov aj viac.

Chcete vedieť viac?

 

Poskytujeme bezplatnú predĺženú záruku 36 mesiacov a 12 mesiacov starostlivosť o machovú stenu zdarma. Záruka a starostlivosť sa nevzťahuje na poškodenie machovej steny, machového obrazu a machovej dekorácie investorom/kupujúcim, alebo poškodenie treťou stranou.

Chcete vedieť viac?

 

Stabilizovaný mach má všeobecne mierne zemitú vôňu, ktorá môže byť považovaná za príjemnú a prirodzenú. Táto vôňa je často vnímaná ako subtilná a nevtieravá, v porovnaní s vôňou čerstvého machu. Pri správnej starostlivosti a udržiavaní môže byť zápach stabilizovaného machu minimálny, alebo žiadny, čo robí stabilizovaný mach vhodným aj pre tých, ktorí sú citliví na zápachy. Zápach po 4-6 týždňoch vyprchá.

Chcete vedieť viac?

Áno môžu. Naše machy sú upravené antialergickým stabilizačným roztokom. Niektoré sú farbené potravinárskymi farbivami a lepíme machy antialergickým ekologickým lepidlom bez zápachu. Pre tieto jedinečné vlastnosti sú machy priateľské k človeku, zvieratám a prírode. Netreba zabúdať, že naše machy, rastliny, dreviny a kvety sa pestujú ekologicky s prihliadnutím na ekosystém.

Chcete vedieť viac?

 

Ak chcete mať machovú krásu a kus prírody v kúpeľni, alebo vo wellness je na mieste odvetrávanie. Odvetrávanie je vhodné cez okno, dvere, alebo odvetrávacím systémom. Vysoká vlhkosť nad 80% môže spôsobiť, že z machu a rastlín začne kvapkať stabilizačná tekutina a to predsa nechcete.

Radíme a odporúčame. Zavolajte nám 0903614589.

Starostlivosť o machovú stenu je pomerne jednoduchá, ale vyžaduje si niekoľko základných krokov na zachovanie jej krásy a životnosti:

1.Optimálna vlhkosť: Udržujte konzistentnú vlhkosť vzduchu vo vašom interiéri. Ideálne je udržiavať vlhkosť medzi 40% a 60%, max. 70%

2. Ochrana pred priamym slnečným žiarením: Machová stena má byť umiestnená tam, kde nie je priame slnečné žiarenie a v blízkosti výhrevných telies. V opačnom prípade machová stena vyschne, stratí svoju farbu, textúru a všetky vlastnosti.

3. Prach a nečistoty:Pravidelne cca raz za mesiac odstráňte prach a nečistoty z machovej steny jemným fúkaním fénom studeným prúdom vzduchu. V prípade vysokej prašnosti použijeme jemný štetec na odstránenie, omietnutie prachu.

4.Vlhkostné ošetrenie: Ak sa zdá, že mach stráca svoju vlhkosť a mäkkosť, hlavne vo vykurovacom období, v krajnom prípade môžete na mach jemne rozprášiť destilovanú vodou.

5.Konzultácia s odborníkom: V prípade akýchkoľvek pochybností alebo potreby špecifických pokynov na starostlivosť o konkrétnu machovú stenu nám napíšte alebo zavolajte na 0903614589. Poskytneme vám správne informácie a odporúčania.

 

Nie, stabilizovaný mach, ktorý sa používa na vytvorenie machovej steny, nepotrebuje polievanie ani rosenie. Stabilizovaný mach je spracovaný takým spôsobom, že je schopný zachovať svoju vlhkosť a prirodzený vzhľad bez potreby ďalšej hydratácie. Vlhkosť si nasáva zo vzduchu. Polievanie alebo rosenie machovej steny by mohlo spôsobiť, že mach stratí svoju stabilizovanú formu a mohol by sa poškodiť. Preto je dôležité zachovať machovú stenu v miestnosti s optimálnou vlhkosťou a chrániť ju pred priamym slnečným žiarením, aby sa zachovala jej krása a životnosť.

Chcete vedieť viac?

Priprava priestoru na machovú stenu je dôležitý krok, ktorý zabezpečí, že bude machová stena vyzerať exkluzívne, výnimočne, navrhnutá práve pre váš interiér a bude mať optimálne podmienky pre svoju dlhodobú životnosť.

1.Pred inštaláciou machovej steny dôkladne vyčistíme povrch steny od prachu a nečistôt.

2.V osobitných prípadoch je nutne pripevniť podklad ako je osb doska, alebo sololit. Machovú stenu môžeme inštalovať aj priamo na betón, sádrokartón, alebo omietku.

3.Ideálne je udržiavať vlhkosť medzi 40% a 70%, aby sa zabezpečila optimálna životnosť a vzhľad machovej steny.

4.Umiestnime machovú stenu do priestoru mimo priameho slnečného žiarenie a mimo priamy zdroj tepla, či výhrevné teleso.

5.Príprava dizajnu machovej steny:Vždy dbáme na to, aby dizajn machovej steny ladil s vašim interiérom, a aby machová stena povýšila váš interiér na exkluzívny.

Chcete vedieť viac?

 

Odstránenie prachu z machovej steny je dôležité pre zachovanie jej čistoty a estetického vzhľadu.

1.Používajte mäkkú kefu alebo štetec na odstránenie prachu z povrchu machovej steny. Jemné štetiny pomôžu zachovať integritu machu a minimalizovať poškodenie.

2.Fénom so studeným prúdom vzduchu vyfúkajte prach na machovom výrobku.

3.Pravidelná údržba machovej steny je kľúčom k tomu, aby zostala čistá a atraktívna.

Odporúča sa odstraňovať prach z machovej steny aspoň raz za mesiac, alebo podľa potreby v závislosti od prašného prostredia.

Chcete vedieť viac?

Stabilizované rastliny, dreviny a kvety majú všeobecne dlhšiu životnosť ako ich čerstvé prototypy, ale konkrétna životnosť sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, ako sú kvalita spracovania, miesto umiestnenia, výber rastlin a starostlivosť. Všeobecne sa však stabilizované rastliny a kvety očakáva, že vydržia niekoľko rokov , pokiaľ sú správne udržiavané.

Dôležité je udržiavať stabilizované rastliny, dreviny a kvety mimo priameho slnečného žiarenia a nadmerného tepla, pretože to môže ovplyvniť ich farbu a textúru. Je tiež dôležité minimalizovať vystavenie vysokým úrovňam vlhkosti, pretože to môže spôsobiť rozpustenie stabilizačného roztoku a poškodiť rastlin, drevin a kvetov.

Chcete vedieť viac?

1.Rozmery priestoru: Presné rozmery priestoru, kde bude umiestnená machová stena, vrátane výšky, šírky a hĺbky.

2.Dizajn a požiadavky:Akékoľvek špecifické požiadavky na dizajn machovej steny, ako sú farebné prevedenie rámu a machu, tvary alebo vzory, doplnky a rastliny, dreviny,kvety. 3.Typ machu: Rozhodnite sa, či chcete použiť iba jeden typ machu alebo kombináciu rôznych druhov machu a rastlín pre vašu stenu.

4.Typ steny:Povrchové vlastnosti steny (napríklad betón, omietka, drevo atď.).

5. Inštalácia a montáž: U nás je zdarma, ale potrebujeme vedieť či máme zabezpečiť aj inštaláciu a montáž machovej steny, alebo či si ju plánujete realizovať sami.

6.Dodatočné služby a príslušenstvo:Akékoľvek dodatočné služby alebo príslušenstvo, ako sú, podsvietenie, logo, lišty, rámy, skalné a drevené solitéry, alebo ďalšie doplnky, ktoré by ste chceli zahrnúť do svojej machovej steny.

Na základe týchto informácií vám vieme poskytnúť cenovú ponuku, ktorá bude zohľadňovať vaše špecifické požiadavky a potreby pre vašu machovú stenu od PERIDA®. Vyžiadať cenovú ponuku.

 

Mach je počas stabilizácie ošetrený insekticídmi proti hmyzu.

Pri správnej výrobe a udržiavanej machovej stene prítomnosť hmyzu je absolútne nemožná. Stabilizovaný mach, ktorý sa používa na výrobu machových stien, je spracovaný tak, aby bol odolný voči biologickému rozkladu a hmyzu. To znamená, že mach nie je atraktívny pre hmyz a prostredie machu nie je vhodné na prežitie hmyzu.

Ak sa však objaví prítomnosť hmyzu na machovej stene, môže to byť spôsobené faktormi vo vašej domácnosti. Hmyz v domácnosti sa môže nachádzať v šatníkoch, potravinách, ale aj v kobercoch.

V takom prípade je dôležité zabrániť prítomnosti hmyzu.

1.Pravidelné čistenie od prachu a udržiavanie machovej steny pomôže zabrániť možnosti hmyzích útočníkov.

2.Skontrolujte prostredie, kde je umiestnená machová stena a minimalizujte faktory, ktoré by mohli prilákať hmyz, ako sú potraviny, šatníky a koberce, ale aj sušené kvety a trávy.

3.Ak sa objaví prítomnosť hmyzu, môžete použiť prírodné repelenty alebo insekticídy na ich odstránenie.

4.Ako prevenciu odporúčame machovú stenu minimálne raz mesačne vystriekať rozprašovačom proti insekticídom, lezúcemu a lietajúcemu hmyzu odpudzujúce malé potvory.

My používame počas výroby machovej steny, obrazov a dekorácií repelentný prípravok na odpudenie hmyzu. Plne fungujú tak, aby vaša Machová stena nelákala hmyz. 

Predsa ak si kúpite koberec a máte vo vašom prostredí mole, je prirodzené urobiť opatrenia, aby sa móle nedostali do vášho koberca. A tak sa môžu mole dostať aj do machu, preto starajte sa o svoje prostredie, aby ste zabránili nežiaducemu stavu.

Chcete vedieť viac?

Ak vás omrzí dizajn na machovej stene, zmena dizajnu a veľkosti je možná kedykoľvek. V prípade poškodenia machovej steny vám za aktuálny poplatok urobíme rekonštrukciu machovej steny a machového obrazu podľa vášho želania.

Chcete vedieť viac?

 

Tak ako lietajúci a lezúci hmyz, aj naši domáci miláčikovia mačky a psy ignorujú machové steny, obrazy a machové ostrovy. Nemusíte mať obavy, že vám zničia machovú krásu vo vašom interiéri.

Chcete vedieť viac?

Nadčasová elegancia a prírodná krása zelených machových ostrovov sa stala fenoménom v oblasti interiérového dizajnu. Tieto špeciálne výzdoby prinášajú do priestoru prvok prírody a vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá oslovuje všetky zmysly. Čo presne je zelený machový ostrov a ako ho môžete integrovať do vášho interiéru?

Zelený machový ostrov je miniatúrny ,,ekosystém", ktorý kombinuje rôzne druhy machov, rastlín, kameňov a solitérov v jednom prírodnom dizajne. V interiéri sa tento koncept transformuje do kompaktného aranžmánu, ktorý sa  často umiestňuje pod schodište, pod veľké francúzske okna, do priestoru ako predel jedálenskej a obývačkového časti. Tieto ostrovy môžu byť jednoduché a minimalistické, alebo bohaté na detaily a textúry, v závislosti od preferencií majiteľa.

Jednou z najväčších výhod zelených machových ostrovov je ich nízka údržba. Machy sú odolné a bez údržby ako bežné rastliny. Je to ideálne riešenie pre tých, ktorí nemajú veľa času na starostlivosť o živé rastliny.

Okrem svojej praktickosti pridávajú zelené machové ostrovy do interiéru aj estetickú hodnotu. Ich prírodný vzhľad a bohatá textúra prispievajú k atmosfére relaxácii a pokoja. Navyše, zelené farby machov prinášajú do miestnosti život a vitalitu, čo je špeciálne vítané v priestoroch s obmedzeným prístupom k prirodzenému svetlu.

Pri výbere umiestnenia zeleného machového ostrova v interiéri je dôležité zvážiť jeho potreby. Ideálne miest je tam kde nie je priame slnko a mimo zdroja tepla  

Celkovo je zelený machový ostrov v interiéri nielen dekoratívnym prvkom, ale aj symbolom spojenia s prírodou. Jeho prítomnosť pridáva do miestnosti jedinečný charakter a vytvára prostredie, ktoré je oddychové a prirodzené. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre jednoduchý ostrov alebo komplexnejšiu kompozíciu. Zelený  machový ostrov určite prinesie do vášho domova nádych prírody a pokojné prírodné pristredie 

Načítavam