Jedinečné izolačné vlastnosti machových stien a obrazov sú nespochybniteľné. Z výsledkov štúdií, ako aj z dlhoročných poznatkov používania machu na rôzne účely jasne vyplýva, že ide o skutočne jedinečný materiál. Materiál, ktorý svojimi izolačnými vlastnosťami prevyšuje aj rôzne moderné technológie. Čo je dôležité, mach používaný na výrobu machových stien a obrazov pochádza z prírody. Je tak ekologickým materiálom, ktorý nijakým spôsobom nepoškodzuje ľudské zdravie a je maximálne bezpečný pre použitie v interiéroch.

Jedným z hlavných dôvodov používania machových stien a obrazov sú práve izolačné vlastnosti machu, ktoré pochádzajú priamo z prírody. Izolačné vlastnosti machových stien a obrazov sa prejavia v interiéroch veľmi rýchlo. Sú tak mimoriadne vhodné do rôznych miestností v interiéroch – do obytných aj neobytných priestorov, do súkromných aj komerčných objektov. Izolačné vlastnosti machových stien a obrazov sa napríklad podieľajú na výraznom zlepšení kvality vzduchu či v podobe zlepšenia tepelno-izolačných vlastností interiérov. 

Izolačné vlastnosti machových stien a obrazov – machové steny v lete schladia rozpálené steny a v zime izolujú chlad

Izolačné vlastnosti machových stien a obrazov sú prospešné v mnohých smeroch. Machové steny a obrazy poskytujú interiérom jedinečné tepelno-izolačné vlastnosti, a to počas chladných zimných mesiacov aj počas horúcich letných dní. Klimatická kríza predstavuje čoraz vážnejší problém v lete aj v zime. Letá sú stále horúcejšie a zimy neraz až nadmerne chladné. Zároveň, je čím ďalej, tým náročnejšie počasie správne predpovedať z dlhodobejšieho hľadiska. Kvalitná machová stena alebo obraz z machu sú prirodzeným izolantom priamo z prírody. Automaticky tak reagujú na aktuálne počasie. V lete pomáhajú klimatizácii a v zime zas vykurovacím jednotkám.

Izolačné vlastnosti machových stien a obrazov sa prejavujú aj v čistejšom a zdravšom bývaní. Machové steny a obrazy čistia vzduch v interiéri. Napríklad, počas zimy pri vykurovaní radiátormi je vzduch v interiéroch neraz suchý a ťažký. Machové steny a obrazy ho príjemne precirkulujú. Machy v prírode regulujú hospodárenie s vodou. Zadržiavajú vlahu celým povrchom tela a postupne ju vyparujú do okolitého prostredia, a tým efektívne zvlhčujú lesné ovzdušie. Podobne sa správajú aj v interiéroch. Vy tak budete môcť dýchať čerstvejší, čistejší a zdravší vzduch.

Dôležité je nezabudnúť, že machové steny a obrazy je v interiéroch potrebné správne umiestniť – nie v blízkosti vykurovacích jednotiek, pri klimatizácii ani vo výrazne vlhkých miestnostiach bez odvetrávania. Samozrejme, so správnym umiestnením machových stien či obrazov vám odborne poradíme.

Šetrenie energií za vykurovanie a jedinečný interiérový dizajn ako bonus

Machy sa používali už v dávnej minulosti, najmä v severských krajinách, ako izolačný materiál na obydlia či výplňový materiál do postelí alebo dokonca ako výplňový materiál do zimného oblečenia a topánok. Izolačné vlastnosti machu sú teda nespochybniteľné. V súčasnosti sa čoraz viac ľudí vracia k prírodným a ekologickým riešeniam pre domácnosti, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Presne takýmto riešením sú aj machové steny a obrazy, ktoré interiérom prinesú hneď niekoľko zlepšení. Izolačné vlastnosti machových stien a obrazov je možné využiť v miestnostiach, ktoré sú chladnejšie, príliš teplé alebo len preventívne na rôznych miestach v interiéroch.

Machové steny a dizajnové machové obrazy je možné vyrobiť na mieru interiéru. Zvoliť si môžete veľkosť, tvar, ako aj dizajn či farebnosť machových stien a obrazov. Sú vhodné ako do domov a bytov či iných obytných priestorov, tak aj do rôznych firemných, kancelárskych či komerčných priestorov. Kombinovať k nim môžete aj izbové bonsaje či iné izbové rastliny. Machové obrazy a steny vám pomôžu so znížením nákladov za vykurovanie počas zimy aj za klimatizáciu počas leta. Navyše, ich prírodný dizajn dodá interiéru nezameniteľné prepojenie s prírodou. Zelená farba pôsobí upokojúco a harmonizačne. Pokojne ich tak môžete umiestniť do spoločenských miestností, do obývačky, kuchyne, spálne, detskej izby, do kúpeľne s odvzdušňovačom či do chodby alebo predsiene – jednoducho, kamkoľvek.