Je dôležité pre vás, od nás - garantovaná starostlivosť o machovú stenu zdarma jeden rok a záruka zo zákona je od nás predĺžená na 3 roky zdarma. Starostlivosť a záruka sa nevzťahuje na poškodenie machovej steny investorom, alebo treťou stranou. 

Stabilizovaný machový výrobok  ma tú výhodu, že je takmer bezúdržbový ako živý mach. Stabilizovaný mach je už spracovaný tak, aby sa udržal v zachovanom stave bez potreby živých podmienok. Napriek tomu je potrebné dodržiavať  niektoré tipy na jeho starostlivosť:

**Ochrana pred priamym slnečným žiarením:** Stabilizovaný mach má  byť umiestnený na mieste, kde nie je vystavený priamemu slnečnému žiareniu, pretože to môže ovplyvniť jeho farbu a životnosť.

 **Udržiavanie čistoty:** Prach a nečistoty sa môžu usadzovať na stabilizovanom machu, preto je dobré občasné jemné oprašovanie kefkou, alebo vyfúkanie fénom studeným vzduchom.

 **Vlhkosť:** Stabilizovaný mach nemá rovnaké nároky na vlhkosť ako živý mach, ale udržiavanie miernej vlhkosti v miestnosti môže byť prospešné pre jeho vzhľad a životnosť.

 **Ochrana pred vysokými teplotami:** Vyhnite sa umiestneniu stabilizovaného machu v príliš teplých

**Stabilizovaný machový obraz má tú výhodu, že vyžaduje menej údržby ako živý mach. Stabilizovaný mach je už spracovaný tak, aby sa udržal v zachovanom stave bez potreby živých podmienok. Napriek tomu existujú niektoré tipy na jeho starostlivosť:

**Ochrana pred priamym slnečným žiarením:** Stabilizovaný mach by mal byť umiestnený na mieste, kde nie je vystavený priamemu slnečnému žiareniu, pretože to môže ovplyvniť jeho farbu a životnosť.

**Udržiavanie čistoty:** Prach a nečistoty môžu sa usadzovať na stabilizovanom mache, preto je dobré občasné jemné vytretenie alebo vysávanie bez priameho kontaktu s machom.

 **Vlhkosť:** Stabilizovaný mach nemá rovnaké nároky na vlhkosť ako živý mach, ale udržiavanie miernej vlhkosti v miestnosti môže byť prospešné pre jeho vzhľad.

**Ochrana pred vysokými teplotami:** Vyhnite sa umiestneniu stabilizovaného machu v príliš teplých miestnostiach, aby sa zabránilo jeho deformáci, vyschnutiu, alebo poškodeniu.

 **Výber správneho miesta:** Zvolte vhodné miesto pre stabilizovaný mach, kde nebude vystavený silným prúdom vzduchu, priamym slnečným svetlom alebo extrémnym teplotám.

Pamätajte, že stabilizovaný mach je  odolnejší voči vplyvom prostredia, ale dodržiavanie týchto jednoduchých krokov pomôže udržiavať jeho estetiku na dlhú dobu.