Predstavte si, že ste dieťa, ktoré bezstarostne behá po záhrade a lese. Objavuje všetky zákutia, kvety, stromy, rastliny, skaly. Intenzívne vníma vôňu zeme, kvetov, počuje šum lístia, potoka. Neuvedomuje si to, ale ukladá do svojho podvedomia. Vyrastie, stane sa z neho dospelák a zrazu to príde. Všetko naakumulované začína chrliť  zo seba v podobe kreatívnej tvorby. Príde to ako blesk z jasného neba. Stalo sa to mne a možno aj mnohým z vás. 

Som dieťa šťasteny, lebo robím prácu, ktorá ma baví, napĺňa a je to moje hobby. Nič lepšie a krajšie si v živote nemôžem priať, samozrejme  okrem zdravia. 

Isteže, nebolo to také ľahké. Musela som sa vzdelávať, získavať  skúsenosti, prax a vyšperkovať svoje zručnosti a kreativitu do podoby vytvárania netradičných machových obrazov, stien, dekorácii a rastlinných terárií. Bodkou za všetkým úsilím je vlastná registrovaná značka PERIDA®️ pre moje diela. Drak, ktorého som zdolala je dnes odo mňa vzdialený tuším na inej planéte. Áno, ak chceš niečo dokázať musíš bojovať  ako drak. Je to boj celoživotný, lebo drak sa môže vrátiť. Bojovať za svoje sny sa oplatí. 

Snívajte, plňte si sny, skúšajte vždy niečo nové, kreatívne. Zabávajte sa manuálnou činnosťou, aby ste si vytvorili svoj život krajší, zábavnejší, veselší a duchaplný. 

Dnes som šťastný, vyrovnaný človiečik,  čo rozdáva radosť a zručnosti  iným na workshopoch. Najviac je, keď vidíte na workshope  tie rozžiarené oči deti aj dospelých. Keď sa úprimne tešia, že to dokázali, aj keď na začiatku workshopu mali obavu či to zvládnu. Každý si hrdo nesie svoje machové dielo so vztýčenou hlavou, teplom v duši a hovorí si:,,Tento machový  obraz /rastlinné terárium/  som vytvoril, vytvorila JA.”

 

Daniela Zimmerová 

autor